Strona: Konferencja „Dyskryminacja ze względu na płeć na uczelniach” / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Rzeszowskiej

Konferencja „Dyskryminacja ze względu na płeć na uczelniach”

2019-12-10

W dniu 28 listopada w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja „Dyskryminacja ze względu na płeć na uczelniach” zorganizowana przez Fundację Izabeli Jarugi-Nowackiej i Fundację im. Róży Luksemburg. Podczas konferencji, w której uczestniczyły pracownice naukowe, prawniczki, przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz kilku polityków (m. in. Andrzej Rozenek, Joanna Senyszyn, Wanda Nowicka, Katarzyna Lubnauer) omówiono sytuację kobiet na uczelniach wyższych. Przedstawiono trudności związane z ich awansem zawodowym, przemoc, molestowanie i mobbing, którego doświadczają akademiczki i studentki. Dyskutowano także o sposobach przeciwdziałania zjawiskom dyskryminacyjnym na uczelniach. W konferencji wzięła udział kol. Aneta Trojanowska, wiceprezes Rady SzWiN ZNP.

(na podstawie materiałów RSWiN - https://www.facebook.com/rszwin/)