Strona: Historia starań ZNP o wzrost wynagrodzeń / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Rzeszowskiej

Historia starań ZNP o wzrost wynagrodzeń

2021-12-21

Idea przeprowadzenia akcji protestacyjnej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego poprzedzały apele i pisma. We wrześniu 2020 roku Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP wystosowała apel do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W  lipcu 2021 roku RSWiN ZNP wraz z NSZZ Solidarność Krajowa Sekcja Nauki, Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Radą Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, PAN i Instytutami Badawczymi podpisała apel środowiska akademickiego w sprawie systemowego wzrostu finansowania szkolnictwa wyższego i nauki z budżetu państwa. Natomiast w sierpniu RSWiN przesłała do Ministra Edukacji i Nauki pismo o wzrost wynagrodzeń pracowników szkolnictwa wyższego i nauki.