Strona: Oswajanie RODO / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Rzeszowskiej

Oswajanie RODO

2020-02-12

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych zostało przyjęte w dniu 27 kwietnia 2016 r. W Polsce weszło w życie 25 maja 2018 r.

Codzienna działalność w ramach jednostek gospodarczych czy związków zawodowych sprawia, że uczestnicy tych procesów natrafiają na takie sytuacje, gdzie muszą sobie odpowiedzieć na pytanie jak postępować, aby zastosowane procedury były zgodne z przepisami RODO.
Rodzące się w związku z tym liczne zapytania ze strony członków Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP przyczyniły się do zorganizowania przez Sekretariat Rady spotkania z Panią Karoliną Kulikowską, doświadczoną specjalistką od prawa pracy i wdrażania przepisów RODO.

Spotkanie odbyło się 7 lutego br. w siedzibie RSzWiN w Warszawie, a w wydarzeniu wzięły udział osoby, które w uczelnianych organizacjach związkowych obarczono odpowiedzialnością za funkcjonowanie procedur RODO. Spotkanie prowadziła Wiceprezes Rady kol. Aneta Trojanowska oraz członek Prezydium Rady kol. Artur Stec.

Krótki wstęp poświęcono omówieniu obowiązujących przepisów RODO, następnie pani Karolina Kulikowska poprowadziła dyskusję na temat ich realizacji w poszczególnych organizacjach związkowych.
Uczestnicy wymienili się doświadczeniami, a problematyka RODO będzie na bieżąco monitorowana przez Prezydium Rady.

(na podstawie materiałów RSWiN - https://www.facebook.com/rszwin/)