Strona: Wdrażanie reformy szkolnictwa wyższego i nauki / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Rzeszowskiej

Wdrażanie reformy szkolnictwa wyższego i nauki

2020-02-12

W dniu 7 lutego 2020 r. odbyło się kolejne posiedzenie ministerialnego Zespołu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Naszym przedstawicielem w Zespole jest Prezes RSzWiN ZNP kol. Janusz Szczerba.
- -
Zespół zaakceptował uwagi dotyczące zasad oceny okresowej nauczycieli akademickich. Uwagi te zostaną opublikowane w najbliższym numerze Przeglądu Akademickiego.
- -
Ponadto Zespół zapoznał się z uzasadnieniem do rozporządzenia MNiSW w sprawie zmiany zasad przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców. W dyskusji ustalono powołanie grupy roboczej, której zadaniem będzie opracowanie wytycznych do będącego podstawą zmiany rozporządzenia – zwłaszcza związanych z trybem oceny dorobku naukowego młodych pracowników nauki.

na podstawie materiałów RSWiN - https://www.facebook.com/rszwin/